10 powodów dla których warto się rozwieść.

Oto padające najczęściej odpowiedzi na pytanie o to dlaczego warto się rozwieść:

1. Dla świętego spokoju.
2. Dla pieniędzy.
3. Dla rozwoju pasji.
4. Dla czasu.
5. By się dogadać.
6. Z powodu rozpadu więzi.
7. Dla odrobiny szczęścia, którego nie miało się w małżeństwie.
8. Dla dzieci.
9. Dla odzyskania wolności.
10. Dlatego, że się już nie kocha.

Dzisiaj ankieta z rozwodem w roli głównej. Na pytanie o 10 powodów dla których warto się rozwieść, najczęściej padały ww. odpowiedzi. Nie wiem czy pytani podchodzili do problemu z przymróżeniem oka i czy w ogóle ankieta była z kategorii badań poważnych.  Zaciekawiły mnie jednak punkty: 2 i 5 i 8 tego zestawienia. Przyjrzyjmy się im.

DLA PIENIĘDZY
To ciekawe. Szkoda, że nie sprecyzowano, czy chodzi o pieniądze, które można zyskać, czy o takie, których potencjalnie nie stracimy pozostając w związku. Swoją drogą – wiedziałam, że można wyjść za mąż dla pieniędzy, ale rozwieść się….

BY SIĘ DOGADAĆ – rozwodzą się przeważnie trzy typy par: takie które nie mogą się dogadać, albo nawet nie gadają. Znam parę, która nawet nie chciała na siebie patrzeć. Był to trudny przypadek – i trudny rozwód.

Są takie, które wprawdzie mogą się dogadać, ale – idzie jak po grudzie. Mówią jakby w tym samym języku, a jednak bez zrozumienia. Pełnomocnik, albo dwóch, występują przeważnie w roli tłumacza.

Trzeci typ ze sobą rozmawia, komunikacja następuje w tym samym języku. Rozstanie jest raczej łatwe.

DLA DZIECI
Ten powód nie może bawić z żadnej strony. Okazuje się, że chodzi nie tylko o dobro dziecka: cierpiącego w źle funkcjonującym małżeństwie, patrzącego na rozkład związku rodziców. W imię dobra dziecka rozwodzą się czasem także małżonkowie mający dzieci pozamałżeńskie – a pojęcie „dla dzieci” oznacza zakamuflowany inny powód – zdradę.

Dziwi mnie zresztą , że zdrady wśród 10 powodów dla których warto się rozwieść nie ma…

A Państwo znacie jakieś inne powody, dla których warto się rozwieść?

Comments Closed

Comments are closed. You will not be able to post a comment in this post.